16-16
7-19
16-29
БАЛКАН

Балкан записа четвърта поредна победа в НБЛ, след като разгроми Ямбол с 81:55 като гост в мач от 7 кръг. Ботевградчани изиграха много по-силно второ полувреме и не оставиха шансове на домакините си.

Калвин Годфри бе най-резултатен за победителите с 15 точки и 11 борби и заслужи наградата за Играч на мача с Gastronom.bg. По 14 точки вкараха Павлин Иванов (4 тройки) и Христо Захариев (7 борби). Мануел Суарес е с 12 точки и 10 борби, а Димитър Димитров се отчете с 10 точки, 8 борби и 6 асистенции.

За Ямбол 27 точки и 8 борби завърши Уил Таварес, като игра без смяна.

Шампионите са с баланс 4-2 в НБЛ, а в следващия кръг приемат Черно море Тича. Ямбол е с актив 2-4 и ще пътува до Самоков за мач с Рилски спортист.

Тони Дечев, старши-треньор на Балкан:

„Много слабо първо полувреме на нашия отбор. Смятам, че не бяхме изненадани от това, че отборът на Ямбол игра зона, а по-скоро от това, че имахме достатъчно възможности да нападаме коша, а не намерихме най-верния начин. Много ниска резултатност в първите две части, не че в третата беше по-добре, но поне не допускахме грешки и заиграхме малко по-здраво в защита. Естествено, тези 7 точки от третата част ни помогнаха да си осигурим комфортна преднина и като цяло да направим мача по-лесен. Общо взето мога да поздравя момчетата за играта, която показаха през второто полувреме и да ги критикувам за първата част на мача, която не знам как да си обясня - дали е въпрос на концентрация или от това, че не бяха готови за такъв тип игра. Ние се готвихме за много труден, за агресивен мач от страна на домакините, но явно те бяха предприели друга тактика и това малко ни изненада. Като цяло доминацията ни под коша беше добра, спечелихме борбата, накарахме ги втората половина да допуснат повече грешки, от които вкарахме няколко лесни коша. Естествено момчетата се отпуснаха и си направиха мача лесен за доиграване.“

Павлин Иванов, Балкан:

„През първите два части Ямбол игра предимно зона. Отне ни време да се нагодим, но въпреки това смятам, че играхме горе-долу добре. През второто полувреме подобрихме защитата си, затегнахме нападението и се стигна до победата.“

Александър Алексиев, старши-треньор на Ямбол:

„Баскетболът е колективна игра и няма как да се получат нещата, ако не си подаваме в нападение. Играта ни през третата и четвъртата част на мача тази вечер нямаха нищо общо нито с тази през първото полувреме, нито с движението на топката в нападение, което показахме в Шумен. След излизането на Георги Герганов от игра, нямах възможност да ротирам хората на външните позиции. Периметровите играчи ни липсваха. Нещата щяха да са различни, ако можехме да разчитаме на Дикуон Морис. Да не забравяме от кого загубихме - Балкан е един от най-сериозните отбори в България, с много добра организация и с много добър треньор.“

Иван Лилов, Ямбол:

„Играхме много индивидуално. От гледна точка на опита си категорично мога да заявя, че това е пагубно. Повтаряли сме го многократно. Когато си подаваме, когато играем като отбор, можем да сме равни на шампиона. Но започне ли всеки да играе за собствената си статистика, резултатите са ясни: първо - топката не се движи, второ - нямаме лесни кошове. Идват само контраатаки. Ако губим с разлика от 30 точки, накрая ще откажем публиката да идва в залата.“