@

ДАЛЕЧЕ ОТ ЖЕЛАНИЯТ РЕЗУЛТАТ
6 март 2022

Берое завърши Втория етап в НБЛ с победа. Старозагорци записаха успех номер 10 при гостуването си на Ямбол в 18 кръг след 91:76.

Беройци се възползваха от слабия старт на домакините си и дръпнаха с 12 точки. Последва равна втора четвърт, но гостите добавиха още 8 точки към аванса си след почивката. Финалния щурм на Ямбол не доведе до обрат.

За Ямбол загубата беше 11, като тимът има 6 победи и е на осмото място в класирането. Берое завършва шести.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с 10 и повече точки. С най-много – 20, от пейката завърши Обина Олека. С 16 точки се отличи Седариан Рейнс, койот записа и 9 борби. 15 наниза Антон Кук, а 12 – Джордан Бърнс. С по 10 точки завършиха рожденикът Дамян Минков и Александър Янев.

За домакините Джеремая Пейдж бе на познатото ниво с 23 точки, 15 добави Тадж Ридли. Новото попълнение Алонзо Кембъл дебютира с 5 точки.

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Лош мач за нашия отбор. Като цяло по никакъв начин не можахме да отговорим на агресията на отбора на Берое. Така започна мачът и така завърши - лошо нападение, с много лоши проценти. Едно от силните ни оръжия - стрелбата от тройката, днес не работеше - само 20%. Нормално това донякъде се отрази на нашето нападение. На мен най-вече не ми допадна играта ни в защита. Бяхме много меки, тотално ни надиграха в подкошието. Не се получиха общо взето нещата. Поздравявам отбора на Берое и се надявам в следващите мачове да изглеждаме малко по-добре. Не можахме, естествено, да използваме пълноценно новото си попълнение, защото той пристигна вчера. Доста трудно беше с него, защото не знае нито нападенията, нито принципите в защита. Но днес не това беше проблемът. Проблемът бяха основните ни играчи, които общо взето както започнаха мача, така го и завършиха, не можаха да се събудят през цялото време. Няма да споменавам имена, който е умен, ще разбере за кого говоря.“

Дарин Иванов, Ямбол:

„Имахме голямо желание да продължим победната серия, но малко се заблудихме. Отборът на Берое, с привличането на новия пойнт гард, изглежда по съвсем различен начин. Надиграха ни тотално на всички позиции. Поздравявам ги за победата. Мисля, че ние излеждахме малко пренавити. Натрупа се и умора. Смятам, че сега важното е да забравим този мач възможно най - бързо и да си починем добре, защото ни предстои тежък двубой с един от фаворитите за шампионската титла - Балкан Ботевград. След това идва много важният за нас мач със състава на Варна, в който мисля, че ако успеем да победим, ще сме си свършили добре работата до този момент. Използвам възможността да благодаря на публиката, която отново дойде да ни подкрепи. Надявам се в следващия мач да изглеждаме по-добре.“

Бойко Миленков, старши-треньор на Берое:

„Хубава победа за нас, предвид предстоящите сериозни мачове. Не бяхме играли две седмици. Ямбол бяха в по-добър игрови ритъм, от което се притеснявах. Не смятам, че сме направили изключително силен мач. Поздравявам момчетата, вложихме доста усилия, но имаше и доста грешки от наша страна. Ямбол според мен не бяха днес този отбор, който виждахме в последните мачове.“

Александър Янев, Берое:

„Мисля, че подходихме сериозно към мача. Знаехме, че отборът на Ямбол играе силно като домакин. Всеки един от играчите в състава ни беше концентриран, игра на максимум и резултатът го показва. Може би в четвъртата част се отпуснахме, но важна е крайната победа.“