/събота/,
з. Общинска | Ст. Загора

СЛАБО ПРЕДСТАВЯНЕ В БУРГАС
30 октомври 2021

Черноморец си изкара разочарованието от поражението от Левски във втори кръг на НБЛ с разгромен успех над Ямбол в третия. „Акулите“ надиграха у дома тима, воден от Тони Дечев, със 110:78.
Домакините показаха намеренията си ясно още в първата четвърт, спечелена с 31:9, като до 15 минута авансът им достигна 30 точки. Бургазлии бяха без Константин Коев и Джамел Харис в срещата. Отново игрови минути получи 14-годишният Максим Чоков, а в игра за близо 2 минути бе и роденият през 2006 г. Илиян Желязков.
Колумбиецът Тони Моралес записа пореден много силен мач за Черноморец и се отличи с 21 точки, 15 борби и 4 асистенции. Всички титуляри и двама от резервите на "акулите" записаха двуцифрен актив. С 18 точки и 9 борби се отчете Уендел Люис, а 17 точки и 6 асистенции направи Тихомир Желев.
За Ямбол, който бе с група от 10 играчи, 21 точки и 11 борби реализира Кортни Алекзандър, а 17 вкара Дарин Иванов.
В следващия кръг Ямбол е домакин на Шумен, а Черноморец ще гостува на Спартак в Плевен.

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Тежка загуба. След лошия мач, който Бургас изиграха срещу Левски, днес очаквах точно това. Опитах се да предупредя какво ни чака. Просто от първата част не можахме да отговорим на агресията и до края мачът отиде с голяма разлика. В нито един компонент в играта не успяхме да бъдем равностойни на съперника. Поздравявам Черноморец с победата и продължавам да повтарям, че ние имаме нужда от много време за да можем да заприличаме на отбор.“

Константин Тошков, Ямбол:

„Всяка атака за съперника завършваше с кош, докато ние не успяхме да ги спрем в защита. В нападение не ни се получаваха нещата. В борбите ни надиграха. От там дойдоха многото проблеми за нас. Трябва да се замислим сериозно над този мач, защото това за мен беше голямо разочарование.“

Васил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„Много съм доволен от мача, защото в миналия кръг срещу Левски наистина не можах да позная отбора си. Днес показахме истинското си лице почти през целия мач. Исках да играем много здраво в защита, да ги лимитираме в точките.
Всички спазваха указанията за мача и съм изключително доволен. Остава ни още един мач срещу Плевен. Искам да отидем там и да го спечелим. Затова ще се подготвим максимално най-добре следващата седмица. След това ще има пауза в първенството за месец заради националните отбори.
Днес Луис игра с болка в глезена. Трябваше да почива седем дни, но ми каза че иска да играе и да помогне на отбора. Константин Коев е с разтежение на бедрото и ще трябва да почива по всяка вероятност поне още седмица. Има и други състезатели с леки болежки, затова ще им дам два дни да почиват, да забравят за баскетбола и да се концентрират максимално за следващия мач.
Искам да благодаря на всички фенове, които ни уважиха и дойдоха да ни гледат. Чакали са повече от 20 месеца да дойдат да гледат мач на Черноморец. Изключително съм им благодарен и се надявам и следващия двубой да са тук и да продължаваме да ги радваме по този начин.“

Георги Боянов, Черноморец:

„Радвам се, че победихме, най-вече заради публиката. Не знам от колко време не е имало публика в зала „Бойчо Брънзов“ и беше празник за нашите фенове. Доминирахме през целия мач, играхме атрактивно и мисля че всички са доволни.
Страхотно е, че в игра се включват всички останали от пейката. Ако искаме да стигнем по-далече в първенството и после в плейофите, трябва да имаме силна пейка. Това ще помогне много за в бъдеще.
Понякога отборите имат нужда от такъв мач като този срещу Левски, за да се събудят и да им е като обеца на ухото. Надявам се за в бъдеще да няма такива епизодични прояви отново.“