18:00 ЧАСА, СПОРТНА ЗАЛА "ДИАНА АРЕНА" ЯМБОЛ

11-22
21-17
15-22
БАЛКАН

Балкан записа резонен успех над Ямбол с 87:68 в мач от 15 кръг на НБЛ. Въпреки че домакините започнаха по-мобилизирано и поведоха в първата част, в хода на двубоя "зелените" поеха контрол над събитията на паркета и успяха да вземат своето. В следващия кръг Балкан приема Черно море Тича , а Ямбол гостува на Берое.

Първите 10 минути от двубоя бяха продиктувани от равностойна игра между двата отбора. Домакините излязоха крайно мотивирани и дадоха сериозен отпор на вицешампиона. Все пак "зелените" завършиха първата четвърт с аванс от 5 точки. Във втория период отборът на Балкан показа ново лице и заигра уверено, спечелвайки категорично частта. На полувремето резултатът бе 32:48.

След подновяването на играта тимът на Ямбол показа подобрение в представянето си. Това обаче не бе достатъчно да обърка сметките на ботевградчани, които поддържаха аванса си и след като спечелиха и финалната част успяха да се поздравят с успеха.

Най-резултатен за победителите бе Алекс Гаврилович с 15 точки. 14 прибави Микаел Хопкинс , а с 12 завърши Венцислав Петков .

За на домакините капитанът Станислав Говедаров завърши с 16 точки. Новото попълнение Ларон Смит записа 10.