24-18
15-24
21-11

ЯМБОЛ

Берое записа девета победа в НБЛ след успех над Ямбол с 88:61. Така старозагорци вече са на пета позиция във временно класиране, докато се намират на седмо място в таблицата със 6 победи и 13 загуби до момента.
Още в началото на срещата домакините показаха силните страни и преимуществото си над съперника и много бързо направиха разликата двуцифрена. Така първата четвърт приключи при резултат 28:8.
През втората четвърт ситуацията на игрището почти с нищо не се промени, като на полувремето разликата бе намалена само с две точки за 52:26 в полза на Берое.
След завръщането си на терена ямболии се опитаха да противодействат и да намалят изоставането си, но безуспешно. През последната част успяха да намалят пасива си до 14 точки, като това бе и най-малката допусната разлика в срещата. В оставащите минути двубоят просто се доиграваше, а старозагорци записаха заслужен успех при финалното 88:61.
За победителите най-резултатен бе Аджехи Бару, който регистрира 19 точки. Александър Янев и Дариус Гарет се разписаха с по 14, а Станислав Цонков и Филип Виденов се отчетоха с по 10. За Берое в игра не се включиха капитанът Тихомир Желев и Николай Николов.
Най-полезен за ямболии бе Брайкус Перин, който отбеляза 21 точки, а Алън Арнет добави 19. За Ямбол в игра не влезе Стоян Петков.