27-12
22-25
18-20
СПАРТАК ПЛ.

В първият си домакински мач през новия сезон в НБЛ баскетболистите на Ямбол надиграха Спартак Плевен с 87-73. Началото на мача започна с надмощия на играчите от Плевен, които поведоха с 8-2. След два поредни коша на Николай Върбанов и кош след пробив на Евгени Иванов Ямбол изравни резултата в петата минута 8-8. До края на първата четвърт двата отбора си размениха няколко пъти водачеството, като тя завърши с преднина за домакините от четири точки 20-16. Като че ли всичко се реши във втората част на мача, която домакините спечелиха с 27-12. Силни минути в нея имаше Евгени Иванов вкарал 13 от 15-те си точки през първото полувреме. На почивката резултата бе убедително в полза на Ямбол 47-28.
Деветнадесет точковата преднина успокои домакините и това даде възможност на борбеният тим на Спартак да намали преднината на Ямбол до 9 точки 60-51. Силни изяви на американския гард Брайкус Перин в този период на мача върна голямата преднина на Ямбол отново до комфортните 16 точки след края на третата част 69-53, която плевенчани спечелиха с 22-25. Гостите взеха и последната четвърт на мача с 20-18, но това бе твърде недостатъчно. Играчите на домакините държаха нещата в свои ръце и не допуснаха натрупаната комфортна разлика да бъде намалена застрашително.
Много силен мач за Ямбол изигра Алън Арнет. Не успелия да вземе участие в първия двубой от сезона баскетболист реализира 20 точки, най-много за играч на Ямбол. Единадесетте му борби оформиха и неговия „дабъл-дабъл“. Брайкус Перин стана третия играч на Ямбол с двуцифрен точков актив – 12 точки. Николай Върбанов хвана 11 борби.
За Спартак най-добре се представи плеймейкърът им Даворин Кунтич. Статистическите му показатели са 24 точки и 11 борби. Втори играч от Спартак постигна „дабъл-дабъл“. Седрик Боуен отбеляза 10 точки и взе 10 борби.
Плевенчани успяха в едва 28,9 % в стрелбата от игра (24-83). За тях не проработи и най-силното им оръжие – стрелбата за три точки. Успяха да реализират 8 от 33-те си стрелби (24,2 %).
Ямбол съсредоточи атаките си под коша, където вкараха 70 от 87-те си точки със 70,0 % успеваемост (35-50). Победителите имат 18 точки от бърза атака, срещу 6 за техния опонент. Играчите им от пейката реализираха цели 30 точки, срещу едва 3 от опонента им.
Ямбол спечели напълно заслужено и зарадва своите верни привърженици, които в залата бяха доста повече в сравнение с последния сезон.