EFF: +24
С.СЛАВЕЙКОВ

всички резюмета сезон 2006-07

СТАНИСЛАВ СРЕЩУ СТАНИСЛАВ - "СИНЯ" ПОБЕДА

Баскетболистите на „Ямбол” загубиха мача си с „Левски”. Това е едва втората домакинска загуба на нашият отбор в първенството. Тя дойде в последната част на мача, като до този момент той бе напълно равностоен. За това говори и факта, че петнадесет пъти се сменяше водачеството в него и имаше още толкова изравнявания на резултата.

Двубоят започна с два поредни коша на М.Вукотич (17 точки, 12 борби) един от тях от „тройката” и „Ямбол” поведе с 5-0. Гостите реагираха мигновено и при резултата 7-4 отбелязаха седем безответни точки и в средата на първата четвърт поведоха с 11-7. Ямболци изравниха резултата след два коша на В.Рижов ( 12 т.) за 11-11. Играта продължи равностойно като софиянци подържаха преднина от 2-3 точки. Тя стана пет (18-23) минута преди края. Последните две атаки преди първата почивка в мача бяха завършени успешно от нашите баскетболисти и двата отбора се оттеглиха след десет минути игра при резултат 23-22 за „сините”.

Кош за кош се разви мача и през първите две минути на втората част. Благодарение най-вече на изнеслия отличен мач С.Славейков ( 29 т.) и от включелият се от пейката младок П.Иванов ( 13 т.) гостите взеха преднина от седем точки (31-39). Изигралия поредния си силен мач С.Говедаров (31 т., 4 „тройки”) ямболци стопиха тази преднина и две минути преди голямата почивка на своя страна поведоха с 42-40. Лидерът на „Левски” С.Георгиев ( 17 т., 7 борби) показа своите качества и с два поредни коша възстанови равенството за 44-44. Н.Тмушич (8 т., 9 б.) реализира един наказателен удар и това беше последната точка за първото полувреме, след като в последните 55 секунди никой от играчите на двата отбора не можа да отбележи кош.

Идентично на втория период се развиха и минутите между 20-та и 30-та. Равностойни първи шест минути на третата част, през които водачеството се смени пет пъти последвани от силни две минути на левскарите довели резултата до 55-61 в тяхна полза. Две минути преди края на частта в игра отново влезе С.Говедаров, който поради раното натрупване на четири лични нарушение престоя на скамейката по-дълго от обичайното. Той даде нужния инпулс на „Ямбол” довел до изравняване на резултата (64-64). З.Георгиев ( 14 т.) отбеляза един от дадените му от реферите два удара от линията и десет минути преди края на двубоя преднината на третите през миналото първенство беше само една точка (64-65).

„Тройка” и три успешно изпълнени удара от линията от най-добрият за „Ямбол” играч в мача С.Говедаров дадоха преднина на нашия отбор за 70-69. За съжаление за последвалите близо две минути не успяхме да отбележим кош, а гостите реализираха седем точки и поведоха застрашително с 76-70. В игра за „Ямбол” влезе И.Марчев , които се включи добре и само за шест минути отбеляза 8 точки. Това обаче не помогна на нашите, защото всички играчи на „Левски” играха на висота. Четири поредни техни атаки завършиха с кош от четирима различни техни състезатели, което доведе до най-голямата преднина на победителите в този мач от единадесет точки (72-83). На всичко отгоре лидерът на ямболци Н.Тмушич излезе за пет лични нарушение и пет минути преди края като че ли всичко бе решено. Нашите момчета проявиха характер и намалиха безнадежната преднина на гостите само до четири точки (79-83). За повече обаче вече нямахме сили и „Левски” спечели един изключителен равностоен и качествен за нашите стандарти мач.

В отборните показатели „Ямбол” има предимство във всички статистически показатели с изключение на успеваемостта в стрелбата от игра и от линията. От игра 34/62 (54,8 %) за „Левски” и 29/62 (46,8 %) за „Ямбол”.