@

ИСТОРИЧЕСКО ПОСТИЖЕНИЕ
16 февруари 2024

При победата, която Ямбол постигна срещу Шумен се получи най-голямото завръщане в резултата, след изоставане преди последната четвърт. Момчетата на Тони Дечев победиха опонента си след 16 точки пасив.
През последните 24 редовни сезона Ямбол е изиграл общо 635 мача. От тях е постигнал 278 победи. Само 37 от тях са постигнати, след като отборът ни е изоставал след 3 четвърт. От тези 37 победи само 12 са като гост, а 10 са постигнати без да се достигне до продължение. Нито един от тези мачове не сме губели с двуцифрена разлика. Най-голямото завръщане в мач без продължение и като гост е било от минус 7 точки на 11 февруари 2011 срещу Левски в София, мач който печелим с 69-68.
Иначе най-голямото ни завръщане за победа е било след като сме губили с 23 точки след изиграни три части. То се е получило в Ямбол на 14 октомври 2001. В този мач шампионският отбор на Ямбол побеждава Черно море със 106-94 след продължение.