@

ДИМИТЪР АНГЕЛОВ ПОЕ КЪМ ЛАРИСА
22 ноември 2007

Димитър Ангелов напусна Ямбол и пое към гръцкия град Лариса. От утре той вече е играч на първодивизионния Олимпия и ще замени жълтият екип с оранжевия на новия си отбор. Олимпия играе в зала за 4200 души и заема десето място във временното класиране на баскетболното първенство на Гърция. В петте мача до сега те са спечелили два. В миналото първенство те са заели седмо място в шампионата на южната ни съседка. Митко имаше опция в договора си с Ямбол, че може да напусне родния си град по всяко време, ако получи изгодно за него предложение от чужбина. Шампионът с Ямболгаз се съгласи да започне първенството в ямболския отбор въпреки, че получаваше в пъти по-ниско възнаграждение от това, което ще взима в Лариса. Баскетболистите на отбора ни и нашият треньор И.Чолаков пък му помогнаха да върне добрата си форма като получаваше по 37 минути игрово време. За Ямбол Димитър изигра седем мача, в които отбелязваше по 21.0 точки и хващаше по 6.9 борби.
Благодарим му за добрите си игри за нас и удоволствието, което ни достави с играта си. Благодарим му, че макар и за малко предпочете да играе за родния си клуб. Пожелаваме на един от най-добрите играчи излезли от ямболската баскетболна школа успех с новия му отбор и се надяваме ямболският клуб в най-скоро време да е толкова добре финансово обезпечен, че да може да задържа в редиците си най-добрите си играчи. Надяваме се, че и Митко е оценил по достойнство това което родният му клуб направи за него да подържа добра форма за да може да направи трансфер в реномираното гръцко първенство.