@

К.СКУМАТОВ-ИГРАЧ №1 НА ЯМБОЛ ЗА ЯНУАРИ
ТОДОР ТЕНЕВ -MVP В ЛИГАТА
31 януари 2009

Кирило Скуматов е играч №1 на Ямбол за месец януари. Украинецът игра и в трите официални мача на отбора ни. В тях той постигна среден индекс на ефективност от +24.00. Вкарваше средно по 16.7 точки и хващаше по 8.3 борби за 34.0 минути средно на мач. В стрелбата от игра Кирило вкара 20 от своите 31 опити или успеваемост от 64.5 %. Тежкото ни крило бе избран за „играч на мача” срещу ЦСКА (+24) и Спартак (+26).
Негов подгласник в месечната класация е Байрън Сандърс. Неговият малък принос за победата ни в Плевен го лишиха от възможността за четвърти пореден път да бъде №1. Байрън стана MVP на 13-я кръг за цялата Лига, след като постигна ефективност от +37 за победата на Ямбол срещу Р.спортист. През месецът неговите статистически показатели са 12.3 точки и 11.3 борби (лидер по този показател в Лигата). Успял е в 64.0 % от опитите си за стрелба от игра (16-25). Средната му ефективност в трите мача е +20.00.
Трети остана Павел Маринов със среден индекс от16.33. Павел е и най-резултатният наш играч през януари с вкараните от него общо 60 точки.
И другите ни двама стартиращи имат ефективност по-висока от +10. Станислав Говедаров е с +12.33, а Стойо Чолаков има +11.00. Стойо е направил и най-много завършващи подавания от всички свои съотборници – общо 9.
За мнозина изненадващо най-полезният играч в цялата Лига за януари е центърът на Сливен Тодор Тенев. Той има ефективност от +28.33. Стана и MVP на 12-я кръг. Тодор е успял в 88.9 % от опитите си за стрелба от линията и в 61.8 % от игра. Баскетболистът на Сливен е и най-резултатен с 23.3 точки на мач. Негов подгласник е Стефан Георгиев с +26.33. Добрите игри на Кирило Скуматов му отреждат 3-то място и го вкараха в „символичната петица” за първия месец на годината.